ویلای هوشمند

نیاز به تفریح وآرامش جزء نیازهای اولیه انسان می باشد. هر فرد با توجه به حجم فعالیتهای خود و میزان خستگی جسمی و روحی که دارد شرایطی ایجاد می نماید تا در آن شرایط به آرامش رسیده وخود رابرای ادامه ی کار و فعالیت آماده سازد .با توجه به آنکه کیفیت محیطی که فرد در آن به استراحت می پردازد در زدودن خستگی های روحی و جسمی بسیار حائز اهمیت می باشد از این رو بسیاری افراد سفر و محیطهای طبیعی را جهت رسیدن به آرامش انتخاب می نمایند.

ویلاهای روستایی، جنگلی، ساحلی، جزء منازل و مکان هایی هستند که با توجه به فاصله از شهرها و آرامش محیط اطرافشان همواره به عنوان یک گزینه ی مهم درزمان تعطیلات واستراحت می تواند استفاده گردد .

اما شرایط و ویژگی های یک ویلا جهت آرامش و تسکین اعصاب بسیار مهم بوده و می بایست به آن توجه بسیار نمود. نمای زیبا با معماری مناسب ومدرن ،تجهیزات لوکس وشکیل متریال به کار رفته و نیز سیستمهای استفاده شده در ویلا همه می توانند پارامترهایی باشند که موجب آسایش ،آرامش ولذت از سفر شوند .

سیستم خانه هوشمند سامانه ای است که از طریق آن میتوان شرایط مطلوب را محیا ،مانیتور وکنترل نمود. کنترل سیستمهای روشنایی، سرمایشی وگرمایشی، صوت وتصویر ، امنیتی ،اعلام حریق ،کنترل موتورخانه ،آبیاری فضای سبز ،استخر ،سونا،جکوزی،آبنما و…همگی مواردی هستند که می توان تحت یک کنترل یکپارچه هدایت گردند.

از این رو است که ما سیستم ویلای هوشمند و خانه هوشمند را به شما پیشنهاد می کنیم ،سامانه ای که از طریق آن هر سیستم برقی ومکانیکی خود را می توانید به راحتی وازطرق مختلف مانیتور وکنترل نمایید. امنیت ویلای خودرا تضمین کرده واز هرنقطه از جهان هستی کنترل ویلای خود را در دست بگیرد.سیستم ویلای هوشمند قابلیتها ومزایای بسیاری را به شما ارائه خواهد کرد که درادامه به شرح آنها می پردازیم.

 

کنترل سیستم روشنایی ونورپردازی

کنترل کامل انواع لامپ هااز جمله کم مصرف، هالوژن، فلورنست، LED ،RGB والواشرها، پروژکتورها و… با قابلیت ON/OFF و نیز کاهش شدت روشنایی علاوه بر ایجاد محیطی دلنشین و آرامش بخش می تواند باعث کاهش مصرف انرژِی وصرفه جویی نیز گردد.

پیاده سازی سناریوهای مختلف روشنایی، بر اساس شرایط مختلف محیطی مانند زمان،مکان،شدت روشنایی،وحضورافراد می توان جلوهای خاص به فضاهای داخلی وخارجی ببخشد.می توان با استفاده از محصولات RGB و با استفاده از قابلیت تغییر رنگ این محصولات افکت های رنگی درجای جای ویلا ایجاد نموده ومحیطی دلنشین و رویایی راخلق کرد.

 

کنترل سیستمهای سرمایشی وگرمایشی

کنترل و مانیتور انواع سیستمهای سرمایشی وگرمایشی از قبیل فن کویل،اسپلیت،داکت اسپلیت وگرمایش از کف از هر جای ساختمان وحتی از راه دور مقدور ومیسر می باشد. سیستم ویلای هوشمند می تواند با استفاده از سنسورهای داخلی وخارجی میزان دمای محیط را اندازه گیری کرده وبر اساس آن مد کاری دستگاه و دورفن سیستمهای تهویه را تنظیم نماید. کاربر همچنین با استفاده از سیستم ارسال SMS می تواند با فرستادن یک پیامک دمای ویلای خودراقبل از رسیدن به ویلا با روشن نمودن سیستم HVAC تنظیم نماید تا در لحظه ورود دمای محیط به حد مطلوبی رسیده باشد.

 

سیستم امنیتی واعلام حریق

با استفاده از این ویژگی می توانید امنیت ویلای خود را تضمین نمایید. سیستم امنیتی HDL با ناحیه ها ها و لایه های امنیتی متعدد و با استفاده از بازخوردی که از سنسورهای هوشمند می گیرد وضعیت امنیت ویلای شما را کنترل می نماید. قابلیت شبیه سازی عدم حضور یکی دیگر از ویژگی های سیستم امنیتی ویلای هوشمند می باشد بطوریکه در زمان عدم حضور شما در ویلا فضای حضور شما را شبیه سازی کرده و حضور شما را به سارقین اثبات می نماید. سنسورهای هوشمند با قابلیت اتصال سنسورهای دود،حرارت ونشت گاز علاوه بر هوشمند کردن سنسورهای سنتی همزمان به عنوان سنسور امنیتی ،سنسور اعلام حریق وسنسورهای کنترل تردد استفاده می شوند.

 

کنترل سیستم آبیاری فضای سبز

ایجاد برنامه های مدرن آبیاری با گرفتن فیدبک از شرایط جوی و وضعیت طلوع و غروب خورشید یکی از پارامترهایی است که می تواند درنگهداری از فضای سبز ویلای شما کمک نماید.از طرفی با به کارگیری سیستم ارسال SMS می توانید بدون حضور یافتن در ویلا و از راه دور سیستم خود را به صورت دستی کنترل نمایید.

 

کنترل سیستم صوتی

وجود امکان پخش صوت در هریک از فضاهای ویلا به صورت مجزا و قابلیت پخش صوت از منابع گوناگون مانند SD-CARD هارد تحت شبکه ،رادیوی داخلیFM و ورودی آنالوگ همگی از قابلیتهای سیستم ویلای هوشمند می باشد.

 

کنترل و مانیتورینگ

سیستم ویلای هوشمند را می توان از طرق مختلف تحت کنترل خود در آورد وجود نرم افزارهای گوناگون به شما این امکان را می دهد تا منزل خود را از طریق اینترنت، موبایل و یا کامپیوتر شخصیتان کنترل نمایید.

همچنین وجود کلیدهای هوشمند دارای LCD با پشتیبانی از زبانهای مختلف دنیا درهر کجای منزل به شما این امکان را می دهد تا هر چیزی را درهر کجای منزل کنترل نمایید.

 

سیستم ارسال ودریافت SMS

از طریق این سیستم می توانید هر بخش از سیستم هوشمند را با ارسال تنها یک SMS کنترل نموده وهمزمان از اتفاقات و وضعیت منزل خود از طریق SMS آگاه شوید.

 

سیستم کنترل پرده ودرب اتومات

با استفاده از سیستم هوشمند کنترل پرده و درب می توانید بر اساس روشنایی مورد نیاز محیط پرده راباز بسته وسایه روشن آنهارابه صورت هوشمند تنظیم نمایید.